Harcerskie Targi Zawodów

Barbara Sobieska23 maja 20183min0
Z myślą, że ZHR powinien bardziej dbać o tych, na których opiera się jego praca, zorganizowaliśmy pierwsze w ZHR Harcerskie Targi Zawodów.

Chyba każda harcerka i każdy harcerz wchodzący w dorosłość ma dylemat pt. „Jak połączyć naukę i pracę z harcerstwem? Przecież w ZHR poświęcam znaczną część mojego wolnego czasu? Jak się uczyć do szkoły czy na uczelnię, kiedy przygotowuję biwak drużyny, zbiórkę ZZtu i gdzieś jeszcze zmieścić komisję stopni?” Nie zależnie od tego, czy uważamy, że coś w tym jest, czy że to bez sensu, warto zauważyć że dla wielu druhen i druhów stały się powodem zakończenia harcerskiej przygody.

Dlatego też z myślą, że ZHR powinien bardziej dbać o tych, na których opiera się jego praca, zorganizowaliśmy pierwsze w ZHR Harcerskie Targi Zawodów. Dzięki temu mieliśmy okazję do tego aby spotkać się z takimi druhnami i druhami jak:

phm. Sylwia Idzi – Wiceprezes Fundacji SuperDrob USKRZYDLAMY, Trener Rozwoju Osobistego
phm. Wojciech Przybylski – prezes Krakowskiego Parku Technologicznego
phm. Krzysztof Drynda – wiceprezes Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej
hm. Jarosław Cichoń – prezes WSOP sp. z o.o.
hm. Karol Leszczyński – Socjolog organizacji, specjalista ds. rynku pracy młodych ludzi
phm. Piotr Białko – Konserwator dzieł sztuki, przewodniczący prezydium Rady Konserwatorów Dzieł Sztuki Związku Polskich Artystów Plastyków
hm. Jan Pastwa – urzędnik służby cywilnej, były ambasador RP w Pradze
pwd. Adam Przymusiała – CEO firmy BinarApps
phm. Piotr Wierzbowski – Inżynier budownictwa, właściciel fabryki domów skandynawskich Fjord House
hm. Robert Kowalski – Trener osobisty, Dyrektor ds. Biznesu Stoczniowego
w MS Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych

Udało nam się dzięki temu porozmawiać z nimi o ich drodze do sukcesu i jak harcerstwo pomogło (lub też jak przeszkodziło) w jego osiągnięciu, a także porozmawiać osobiście na interesujące nas tematy. Nasze spotkanie było też okazją do tego, aby porozmawiać z zaproszonymi gośćmi na temat tego, jak w przyszłości ZHR może wspierać rozwój zawodowy. Udało nam się stworzyć kilka ciekawych propozycji, więc w najbliższej przyszłości na pewno usłyszycie o tym więcej.

Czuwaj!
phm. Sławek Żołnierczyk HR