26.05.2018 Dzień Dawcy Szpiku dla Filipa i innych

Wczoraj u naszego instruktora Filipa z Koszalina zdiagnozowano ostrą białaczkę szpikową monoblastyczną.

U naszego instruktora Filipa z Koszalina zdiagnozowano ostrą białaczkę szpikową monoblastyczną. Ze względu na konieczność dokonania przeszczepu i znalezienia dawcy szpiku dla Naszego Druha oraz innych chorych, przy współpracy z Fundacją DKMS organizujemy “Dzień Dawcy Szpiku dla Filipa i innych”. Każdy może włączyć się w akcję i przyczynić się do podarowania kolejnych szans na życie dla chorych na nowotwory krwi. Więcej informacji na stronie Fundacji.

Akcje odbędą się w następujących lokalizacjach:

BIAŁYSTOK – Siedziba Podlaskiego Hufca Harcerzy “Matecznik” ul. Świętojańska 24 KRAŚNIK – Parafia św. Antoniego ul. Kolejowa 26\

GDYNIA – Sala Zabaw Amazonia, ul. Swietojańska 133

GDYNIA – Zespół Szkół Jezuitów w Gdyni, ul. Tatrzańska 35

GŁOGÓW – Galeria Glogovia, ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 19

GŁUBCZYCE – Szkoła Rolnicza (25.06.2018)

GORZÓW WIELKOPOLSKI – Galeria ASKANA aleja Konstytucji 3 Maja 102

LUBLIN – Plac Litewski

ŁÓDŹ – Siedziba Okręgu Łódzkiego ZHR, ul. Rewolucji 1905r 9 lokal 35

OLSZTYN – Kościół NSPJ, ul. Mickiewicza 10

OPOLE – Błonia Politechniki Opolskiej przy ul. Mikołajczyka 16

PIONKI – Polana 36. Puszczańskie Harce

POZNAŃ – Centrum Informacji Miejskiej Ratajczaka 44 (przy Placu Wolności)

RUDNIK SZLACHECKI – Szkoła Podstawowa im. Królowej Jadwigi Rudnik Szlachecki 38

RUMIA – Przychodnia Panaceum ul. Katowicka 16

STALOWA WOLA – Galeria Vivo, ul. Chopina 42

ŚWINOUJŚCIE – Kościół Garnizonowy

WROCŁAW – CODA “Maciejówka”, ul.Nankiera 17a, ogród Ossolineum

ZIELONA GÓRA – Szkoła Podstawowa nr. 17 im. W.Sikorskiego w Zielonej Górze na ul. Leopolda Staffa 10

Jak możesz pomóc?

ZOSTAŃ KOORDYNATOREM LUB WOLONTARIUSZEM
Chcemy dotrzeć do jak największej liczby osób, która zarejestruje się w bazie potencjalnych dawców. Potrzebujemy jak najwięcej koordynatorów do punktów rejestracji w każdym miejscu w Polsce.
Jeżeli wiesz jak zorganizować zbiórkę harcerską, to na pewno poradzisz sobie z tym zadaniem! Każda osoba otrzyma stosowne zaświadczenie o wolontariacie.

Napisz maila lub zadzwoń (JAK NAJSZYBCIEJ!) rzecznik@zhr.pl / 796273294, otrzymasz dalsze wskazówki i wsparcie.

ZAREJESTRUJ SIĘ PODCZAS DNIA DAWCY W NAJBLIŻSZYM PUNKCIE 26.05.2018
Na stronie wydarzenia oraz na zhr.pl szukaj informacji na temat rozmieszczenia punktów rejestracji. Spotykamy się 26 MAJA (w sobotę) w każdym miejscu w Polsce. W specjalnie przygotowanych punktach do rejestracji będą czekali wolontariusze z materiałami. Udzielą wszelkich potrzebnych informacji i pomogą. Potencjalnym dawcą może zostać prawie każda osoba między 18 a 55 rokiem życia.

Kontakt: Basia Sobieska rzecznik@zhr.pl 796273294

Zabierz ze sobą przyjaciół, rodzinę, sąsiadów!
Przekaż dalej!

(więcej: https://www.dkms.pl/pl/zostan-dawca)