26.05.2018 Dzień Dawcy Szpiku dla Filipa i innych

Wczoraj u naszego instruktora Filipa z Koszalina zdiagnozowano ostrą białaczkę szpikową monoblastyczną.

U naszego instruktora Filipa z Koszalina zdiagnozowano ostrą białaczkę szpikową monoblastyczną. Ze względu na konieczność dokonania przeszczepu i znalezienia dawcy szpiku dla Naszego Druha oraz innych chorych, przy współpracy z Fundacją DKMS organizujemy “Dzień Dawcy Szpiku dla Filipa i innych”. Każdy może włączyć się w akcję i przyczynić się do podarowania kolejnych szans na życie dla chorych na nowotwory krwi. Więcej informacji na stronie Fundacji.

Jak możesz pomóc?

ZOSTAŃ KOORDYNATOREM LUB WOLONTARIUSZEM
Chcemy dotrzeć do jak największej liczby osób, która zarejestruje się w bazie potencjalnych dawców. Potrzebujemy jak najwięcej koordynatorów do punktów rejestracji w każdym miejscu w Polsce.
Jeżeli wiesz jak zorganizować zbiórkę harcerską, to na pewno poradzisz sobie z tym zadaniem! Każda osoba otrzyma stosowne zaświadczenie o wolontariacie.

Napisz maila lub zadzwoń (JAK NAJSZYBCIEJ!) rzecznik@zhr.pl / 796273294, otrzymasz dalsze wskazówki i wsparcie.

ZAREJESTRUJ SIĘ PODCZAS DNIA DAWCY W NAJBLIŻSZYM PUNKCIE 26.05.2018
Na stronie wydarzenia oraz na zhr.pl szukaj informacji na temat rozmieszczenia punktów rejestracji. Spotykamy się 26 MAJA (w sobotę) w każdym miejscu w Polsce. W specjalnie przygotowanych punktach do rejestracji będą czekali wolontariusze z materiałami. Udzielą wszelkich potrzebnych informacji i pomogą. Potencjalnym dawcą może zostać prawie każda osoba między 18 a 55 rokiem życia.

Kontakt: Basia Sobieska rzecznik@zhr.pl 796273294

Zabierz ze sobą przyjaciół, rodzinę, sąsiadów!
Przekaż dalej!

(więcej: https://www.dkms.pl/pl/zostan-dawca)