„Bóg jest dla wszystkich” Orszak Trzech Króli 2018

Barbara SobieskaStyczeń 6, 20182min464

Mieszkańcy ponad 650 miast wyruszyli wraz z Orszakiem Trzech Króli. Wśród radujących się i świętujących oczywiście nie zabrakło harcerek i harcerzy Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej!

Już po raz dziesiąty, na ulicach miast w święto Objawienia Pańskiego – Trzech Króli, można było podziwiać wspaniałe Orszaki.

Święto Trzech Króli jest okazją do odkrywania bogactwa tradycji i zwyczajów związanych z Świętami Bożego Narodzenia. Fundacja Orszak Trzech Króli przywraca zwyczaj wystawiania jasełek, budowania szopek Bożonarodzeniowych, wspólnego śpiewania kolęd oraz pieśni patriotycznych.

Środowiska ZHR chętnie włączają się w przygotowania, organizację i uświetnianie wydarzeń.

Na wiele dni przed Orszakiem starają się zadbać o doinformowanie i zachęcenie do udziału mieszkańców swoich miast.Przygotowują najpotrzebniejsze artykuły, materiały czy  rekwizyty. Dbają o część artystyczną przez przygotowanie wspólnego śpiewu, scenek związanych z tradycjami Świąt Bożego Narodzenia. Biorą aktywny udział pełniąc służbę medyczną, dbając o porządek i bezpieczeństwo osób uczestniczących w Orszakach.

Więcej informacji na oficjalnej stronie http://orszak.org/.
Foto: 1 Pionkowska Drużyna Harcerek “Victoria”