Betlejemskie Światło Pokoju u marynarzy

Przemek ChabrosGrudzień 20, 20173min0

Jak co roku w okresie przedświątecznym, tak i tym razem w jednostkach wojskowych 8. Flotylli Obrony Wybrzeża odbyły się spotkania opłatkowe. I tym razem delegacja z III Szczepu Harcerskiego „Słowianie” przybyła z Betlejemskim Światłem Pokoju.

W spotkaniu w dowództwie 8.FOW uczestniczyli dowódcy podległych jednostek, przedstawiciele władz miasta, służb mundurowych oraz organizacji kombatanckich. Delegacją ze strony ZHR kierowała phm. Katarzyna Chabros HR, światło niosła harcerka Gabriela Domagała zaś meldunek dowódcy 8. FOW złożył mł. Michał Śliwiński.

Podczas uroczystości w dowództwie świnoujskiej flotylli uczestniczyli kadra i pracownicy wojska, zaproszeni przedstawiciele służb mundurowych i harcerstwa, stowarzyszeń kombatanckich. Podczas uroczystego spotkania, dowódca flotylli komandor Krzysztof Zdonek przekazał wszystkim zebranym osobom życzenia zdrowych, radosnych świąt spędzonych w rodzinnym gronie oraz pomyślności w Nowym Roku. Ksiądz kapelan świnoujskiej Parafii Wojskowej przeczytał biblijny opis historii Bożego Narodzenia a harcerze ZHR przekazali na ręce dowódcy flotylli „Betlejemskie Światło Pokoju”. Spotkanie uświetnił koncert świątecznych piosenek w wykonaniu najmłodszych wychowanków sekcji wokalnej Klubu 8.FOW oraz świnoujskiej Orkiestry Wojskowej.

News: http://8fow.wp.mil.pl/pl/1_406.html

Fotogaleria: http://8fow.wp.mil.pl/pl/12_263.html

8 Flotylla Obrony Wybrzeża im. Wiceadmirała Kazimierza Porębskiego w Świnoujściu – polska flotylla okrętów obrony wybrzeża, jeden z trzech związków taktycznych Marynarki Wojennej w Polsce.