Wyprawa kadr krakowskiego Szczepu Fioletowej Trójki
Fot. B&M

Barbara SobieskaGrudzień 16, 20174min500

Wszystko zaczęło się od tego że dostałam fioletową kopertę. A w niej był list! List już wywarł na mnie miłe wrażenie i zapraszał mnie na wyprawę kadry. Bez wahania zgłosiłam się na wyprawę i zaczęła się przygoda!

17-19 listopada kadrą drużyn Szczepu “Fioletowej Trójki’ odwiedziliśmy piękne miasto, w którym swoje początki miało polskie harcerstwo- Lwów! Pomimo długiej podróży i wczesnej pobudki, nikt nie stracił zapału i już w piątek wieczorem rozpoczęło się zwiedzanie miasta. Dzień zakończyliśmy kominkiem. W sobotę od rana również nie próżnowaliśmy. Najpierw uczciliśmy pamięć zmarłych, znamienitych Polaków oraz wielkich bohaterów na cmentarzu Łyczakowskim. Następnie oddaliśmy hołd Orlętom Lwowskim, który polegli w obronie miasta Lwowa. Po południu odbyła się gra podczas, której staraliśmy się odszukać ślady polskości w nazwach ulic, pomnikach, a nawet w napisach na studzienkach kanalizacyjnych czy kafelkach. Dzięki temu odkryliśmy jak wiele zachowało się polskich elementów we Lwowie. Wieczorem uczestniczyliśmy w kominku wraz z przedstawicielami Harcerstwa Polskiego na Ukrainie – druhną hm Krystyną Adamska i druhem hm Stefanem Adamskim oraz pwd. Joanną Adamską i pwd. Zofią Tkaczenko. Kominek był dla nas niesamowitym przykładem tego kim jest patriota i czym może być patriotyzm. W niedziele byliśmy w Kościele Św. Marii Magdalenie. Po mszy podszedł do nas ksiądz, który przybliżył nam obecną stację kościoła oraz opowiedział wiele cennych informacji o tej świątyni. Nastąpiła dalsza część zwiedzania i powrót do domu. Podczas wyprawy zobaczyliśmy wiele pięknych i ciekawych zabytków takich Teatr Wielki, Ratusz, “Dom Legend”, Kopalnia Kawy, Katedra Ormiańska,Katedra Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, Kościoły: Św. Jury oraz Jezuitów.

To piękne Polskie miasto poznaliśmy dzięki dh Zosi oraz niezastąpionej i niezawodnej Jojce Adamskiej, którym po raz 333 pragniemy szczerze podziękować!

Wszyscy dobrze się bawiliśmy i wróciliśmy do domów z poczuciem, że pożytecznie spędziliśmy weekend. Myślę, że ta wycieczka na długo pozostanie w naszych wspomnieniach i zawsze z uśmiechem będziemy przypominać sobie wspólnie spędzone chwile we Lwowie.

Ta cała niesamowita wyprawa to jednak zasługa Michała Kruka oraz jego zgranej ekipy (Zofia Dąbek, Alicja Kot, Dominik Baran, Daniel Śliwka, Bogdan Sobiecki, Radosław Kurek), której jesteśmy mega wdzięczni za tą przygodę!

Dziękujemy!” Zosia Bejda