455 pielgrzymów do Matki Bożej

Barbara SobieskaWrzesień 8, 20173min165

Zakończyliśmy internetową rejestrację uczestników tegorocznej XXXV Harcerskiej Pielgrzymki na Jasną Górę. Zarejestrowało się 455 osób. Od trzech lat jest nas na pielgrzymce coraz więcej!

W tym roku swoje uczestnictwo potwierdziły drużyny i instruktorzy m.in ze środowisk łódzkiego, górnośląskiego, dolnośląskiego, małopolskiego, pomorskiego, a także z Bydgoszczy, Lublina, Zamościa, Krakowa, Szczecina i Siedlec. Dziś rozpoczynamy o 21.00 Apelem Jasnogórskim (bazy czynne od godziny 18.00) potem ognisko z rozważaniami stacji Drogi Światła, a na ścieżce wędrowniczej zwiedzanie Jaskini Olsztyńskiej oraz nocna wędrówka ekstremalną Drogą Krzyżową.

W sobotę czeka nas gra miejska, uroczyste wejście XXXV Pielgrzymki Harcerskiej do Kaplicy Cudownego Obrazu i odnowienie Aktu Zawierzenie ZHR Matce Bożej. Potem koncert współczesnej muzyki chrześcijańskiej i nocne czuwanie w Jasnogórskiej Bazylice. Dla instruktorów zaplanowano kominek-spotkanie z Przewodniczącym ZHR hm. Grzegorzem Nowikiem. Niedzielna tradycja to apel podsumowujący pielgrzymkę oraz wspólna Eucharystia z kombatantami Armii Krajowej na Jasnogórskim Szczycie.

Szczegóły na www.jasnagora.zhr.pl i www.facebook.com/pielgrzymkazhr.

Zapraszamy wszystkich do udziału w XXXV Pielgrzymce Harcerskiej na Jasną Górę. Przez całą pielgrzymkę istnieje możliwość rejestrowania się bezpośrednio w bazach.

Sztab Organizacyjny XXXV Pielgrzymki Harcerskiej na Jasną Górę.