“Szlak Przyszłości” to wielka przygoda, ktόra zjednoczy nas wszystkich na wspόlnej drodze ku lepszemu światu

Barbara SobieskaSierpień 8, 20173min0

Trwa IX Światowy Zlot Związku Harcerstwa Polskiego. Spotkanie w Kanadzie odbywa się pod hasłem “Zostawmy świat troszkę lepszym!” nawiązując do wyzwania zadanego przez Lorda Baden”Powell w liście do skautek.

Organizatorzy podkreślają, że w ramach zlotu pragną wprowadzić w życie hasło stosując następujące założenia:

• Chronimy środowisko przez szanowanie otoczenia, przeciwdziałanie zanieczyszczeniom, i utrzymywanie elementόw przyrodniczych w stanie właściwym.
  • Szanujemy drugiego człowieka, okazując mu życzliwość i uśmiech oraz wyciągnięcie pomocnej dłoni -na zlocie i poza jego bramą.
  • Rozwijamy i pielęgnujemy wartości zawarte w ideologii harcerskiej poprzez zajęcia programowe oraz przykład, jakim świecimy w szerszym społeczeństwie.

W spotkaniu uczestniczy również reprezentacja ZHR.

Oficjalna strona Zlotu w Kanadzie

Strona Zlotu na facebooku