Polska pomaga – Wrocław

Jan Garnecki20 kwietnia 20173min0

Wiadomo, że nie jest łatwo wyrwać się z domu w Wielką Sobotę. To w końcu punk kulminacyjny przygotowań do Wielkanocy. Dla wrocławskich harcerzy dzień ten po raz kolejny przebiegł jednak pod znakiem pomagania najbardziej potrzebującym.

Od rana w kilkunastu wrocławskich kościołach harcerki i harcerze z ZHR kwestowali na rzecz odbudowy szpitala św. Ludwika w Aleppo. Wcześniej w ogrodzie Caritas Archidiecezji Wrocławskiej wzięli udział w poświęceniu przez abp. Józefa Kupnego pokarmów wielkanocnych dla bezdomnych.

– Inicjatywa wzbudziła spore zainteresowanie. Wrocławianie są świadomi. Rozdałyśmy dużo ulotek a puszki są ciężkie – powiedziała dh Marysia Sławuska, która zbierała przy parafii pw. św. Augustyna.

W ramach akcji #PolskaPomaga na Ostrowie Tumskim ze studia Telewizji Polskiej przez cały dzień transmitowano relacje ze wszystkich działań charytatywnych, w których udział wzięli wrocławianie. Kilkukrotnie wystąpili również harcerze z ZHR. Można ich było zobaczyć na trzech ogólnopolskich antenach TVP1, TVP3 Wrocław i TVP Info, gdzie zdawali raport z akcji i mówili o roli służby w wychowaniu.

– Pomaganie nierozerwalnie wiąże się z harcerzami. Wychowujemy w myśl zasady, by nigdy nie odmawiać pomocy drugiemu człowiekowi, dlatego gdy zostaliśmy poproszeni o udział w akcji „Dar dla Aleppo” nie wahaliśmy się ani chwili – powiedział dla TVP3 Wrocław phm. Jan Garnecki, rzecznik Okręgu Dolnośląskiego.

Udział w akcji wzięli harcerze z 1. WHH-y „Starodrzew”, WZD „Leśni” oraz harcerki z 14 WDH-ek „Połonina” im. Józefy Kantor i 41 WDH-ek „Tęcza” im. Wandy Rutkiewicz.

Szczegóły dotyczące pomocy dla Syrii na stronie: www.dardlaaleppo.pl.

Komentarze


Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej


Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej to wspólnota przyjaciół –  dzieci, młodzieży i dorosłych, która w oparciu o wartości chrześcijańskie, poprzez przykład własny instruktorek i instruktorów harcerskich, pracę nad sobą, służbę, przygodę oraz inne elementy metody harcerskiej wychowuje człowieka pełnego radości życia, odpowiedzialnego za Polskę i gotowego podjąć wyzwania współczesności. 
Kontakt


Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej
ul. Litewska 11/13, 00-589 Warszawa
tel.: (22) 629-12-39
Napisz do nas

KRS: 0000057720 NIP: 525-15-72-446 REGON: 006218591

VW Bank Direct 52 2130 0004 2001 0189 3635 0001


Napisz do nas


ZHR realizuje działania finansowane ze środków Rządowego Programu Wsparcia Rozwoju Organizacji Harcerskich i Skautowych na lata 2018-2030.