Harce Drużyn Leśnych Pomorskiej Chorągwi Harcerzy zakończone

ZHR23 listopada 20165min633

W weekend 19-20.11, w Trójmieście odbyły się długo wyczekiwane Harce Drużyn Leśnych. W sobotę, o godzinie 11 do rywalizacji o miano Drużyny Orlej stawiło się ponad 120 harcerzy z 6 drużyn.

HDL Pomorskiej Chorągwi HarcerzyW HDL udział wzięły:

  • 25 Wejherowskiej Drużyny Harcerzy „Spartanie” im. hm. Pawła Szefki
  • 59 Gdyńskiej Drużyny Harcerzy „Knieja”
  • 63 Gdyńskiej Drużyny Harcerzy im. mjr. Hieronima Dekutowskiego „Zapory”
  • 70 Sopockiej Drużyny Harcerzy im. Zawiszy Czarnego herbu Sulima
  • 89 Gdańskiej Drużyny Harcerzy „Wędrowcy”
  • 143 Gdyńskiej Drużyny Harcerzy „Dąbrowa”

Apel na HDL

Turniej był doskonałym sprawdzianem zażyłości w drużynach, relacji pomiędzy wszystkimi członkami każdej z nich oraz przeszkolenia harcerskiego.

Jednym z zadań turniejowych było przygotowanie filmu „Dlaczego moja drużyna wygra HDL?”. Wszystkie filmy można obejrzeć na Facebooku harców.

Po apelu rozpoczynającym harce zostały utworzone patrole na pierwszą grę sprawdzającą znajomość różnych technik harcerskich, umiejętności kulinarnych oraz kierowania zespołem.

Zastępy zostały sprawdzone pod kątem ich więzi i znajomości między innymi technik harcerskich, historii ZHR i symboliki. Trzeba było się wykazać znajomością osób z chorągwi czy Organizacji co wiązało się z  dopasowaniem ich imienia i nazwiska wraz z funkcją do odpowiedniego zdjęcia.

Zadaniem drużynowych było kierowanie zastępowymi ze sztabu poprzez telefoniczne przekazywanie informacji odnośnie lokalizacji punktów podczas gry i udzielania wszelkiej innej pomocy.

Drużynowi w działaniu

Przyboczni rywalizowali w zupełnie inny sposób, zostali sprawdzeni w kulinarnym fachu. Ich zadaniem było przygotowanie kurczaka na własnoręcznie zbudowanej kuchni polowej. Poddany ocenie był przede wszystkim jego smak oraz poziom dopieczenia.

Wieczorem wszystkim drużynom sprawdzono poziom umundurowania oraz przeszkolenie w musztrze, a kadry drużyn mogły popisać się umiejętnościami zarządzania pieniędzmi w grze ekonomicznej, która rozegrała się na ulicach Gdyni.

Wszyscy biorący udział z harcach dali z siebie wszystko, zastępowi pokazali efekty pracy w zastępach, drużynowi w ZZ, a przyboczni udowodnili, że mogą być doskonałymi kucharzami. Mimo starań i ciężkiej pracy wszystkich uczestników turnieju, trzeba było wyłonić zwycięską drużynę.

HDL wyniki

Drużyną Orlą w Pomorskiej Chorągwi Harcerzy im. HM RP Tomasza Strzembosza na rok 2016/17 została 70 Sopocka Drużyna Harcerzy im. Zawiszy Czarnego herbu Sulima.

70 SDH

HO Tomasz Mirosławski

Komentarze


Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej


Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej to wspólnota przyjaciół –  dzieci, młodzieży i dorosłych, która w oparciu o wartości chrześcijańskie, poprzez przykład własny instruktorek i instruktorów harcerskich, pracę nad sobą, służbę, przygodę oraz inne elementy metody harcerskiej wychowuje człowieka pełnego radości życia, odpowiedzialnego za Polskę i gotowego podjąć wyzwania współczesności. 
Kontakt


Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej
ul. Litewska 11/13, 00-589 Warszawa
tel.: (22) 629-12-39
Napisz do nas

KRS: 0000057720 NIP: 525-15-72-446 REGON: 006218591

VW Bank Direct 52 2130 0004 2001 0189 3635 0001


Napisz do nas


ZHR realizuje działania finansowane ze środków Rządowego Programu Wsparcia Rozwoju Organizacji Harcerskich i Skautowych na lata 2018-2030.


Cresta Social Messenger