Zaproszenie na Eskapadę

ZHR30 września 20168min466

Czy zastanawialiście się nad tym, czy w ZHR jest miejsce dla dorosłych, nie będących instruktorami? A może macie pozaharcerskich znajomych, których chcecie zaprosić do wspólnego działania, ale nie wiecie jak to zrobić? Lub też dawno nie byliście na wyjeździe, który nie był organizowany dla waszych podopiecznych, ale dla was? Jeśli tak – Eskapada to coś dla Was!

Jak co roku, organizujemy Eskapadę i jak co roku, pragniemy zaprosić wszystkich do uczestnictwa. Tegoroczna edycja jest juz 10-tą, a jej hasłem przewodnim będzie cytat z jednego z papieskich kazań, wygłoszonych w czasie tegorocznych Światowych Dni Młodzieży – „Wstań z kanapy”.

 „(…) Ale jest też w życiu inny, jeszcze bardziej niebezpieczny paraliż, często trudny do rozpoznania, którego uznanie sporo nas kosztuje. Lubię nazywać go paraliżem rodzącym się wówczas, gdy mylimy SZCZĘŚCIE z KANAPĄ! Sądzimy, że abyśmy byli szczęśliwi, potrzebujemy dobrej kanapy.

Kanapy, która pomoże nam żyć wygodnie, spokojnie, całkiem bezpiecznie. Kanapa – jak te, które są teraz, nowoczesne, łącznie z masażami usypiającymi – które gwarantują godziny spokoju, żeby nas przenieść w świat gier wideo i spędzania wielu godzin przed komputerem. Kanapa na wszelkie typy bólu i strachu. Kanapa sprawiająca, że zostajemy zamknięci w domu, nie trudząc się ani też nie martwiąc.

„Kanapaszczęście” jest prawdopodobnie cichym paraliżem, który może nas zniszczyć najbardziej; bo po trochu, nie zdając sobie z tego sprawy, stajemy się ospali, ogłupiali, otumanieni, podczas gdy inni – może bardziej żywi, ale nie lepsi – decydują o naszej przyszłości. Z pewnością dla wielu łatwiej i korzystniej jest mieć młodych ludzi ogłupiałych i otumanionych, mylących szczęście z kanapą; dla wielu okazuje się to wygodniejsze, niż posiadanie młodych bystrych, pragnących odpowiedzieć na marzenie Boga i na wszystkie aspiracje serca.

Prawda jednak jest inna: kochani młodzi, nie przyszliśmy na świat, aby „wegetować”, aby wygodnie spędzić życie, żeby uczynić z życia kanapę, która nas uśpi; przeciwnie, przyszliśmy z innego powodu, aby zostawić ślad. To bardzo smutne, kiedy przechodzimy przez życie nie pozostawiając śladu. A gdy wybieramy wygodę, myląc szczęście z konsumpcją, wówczas cena, którą płacimy, jest bardzo i to bardzo wysoka: tracimy wolność”.

Jeśli i wy chcecie razem z nami wstać ze swojej kanapy i zmienić swoje życie zapiszcie się już dzisiaj! Formularz zgłoszeniowy (termin zgłoszeń przedłużyliśmy do 07.10)

Termin: 21-23.10.2016

Koszt: 65 zł + koszt noclegu (schronisko na Turbaczu ma szeroką gamę zniżek więc z przyczyn logistycznych postanowiliśmy zarezerwować miejsca, ale opłatę pozostawić uczestnikom)

Trasy:

„Czarna” – https://mapa-turystyczna.pl/route/zc9w

„Czerwona” – https://mapa-turystyczna.pl/route/rx1h

„Gorc” – https://mapa-turystyczna.pl/route/r0ss

„Żółta” – https://mapa-turystyczna.pl/route/rikg

„Papieska” – https://mapa-turystyczna.pl/route/3d2

Wydarzenie na Facebooku – obserwuj nas, żeby nic ci nie umknęło

Do zobaczenia na szlaku!
Czuwaj!
phm. Justyna Gutowska HR
Kierowniczka Wydziału Harcerek Starszych
phm. Sławek Żołnierczyk HR
Kierownik Wydziału Harcerzy Starszych

Komentarze


Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej


Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej to wspólnota przyjaciół –  dzieci, młodzieży i dorosłych, która w oparciu o wartości chrześcijańskie, poprzez przykład własny instruktorek i instruktorów harcerskich, pracę nad sobą, służbę, przygodę oraz inne elementy metody harcerskiej wychowuje człowieka pełnego radości życia, odpowiedzialnego za Polskę i gotowego podjąć wyzwania współczesności. 
Kontakt


Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej
ul. Litewska 11/13, 00-589 Warszawa
tel.: (22) 629-12-39
Napisz do nas

KRS: 0000057720 NIP: 525-15-72-446 REGON: 006218591

VW Bank Direct 52 2130 0004 2001 0189 3635 0001


Napisz do nas


ZHR realizuje działania finansowane ze środków Rządowego Programu Wsparcia Rozwoju Organizacji Harcerskich i Skautowych na lata 2018-2030.


Cresta Social Messenger