70-lecie na Północnym Zachodzie

Przemek Chabros12 września 20164min467

Szanowna Druhno, Szanowny Druhu! W grudniu, tego roku, upływa 70 lat od powstania w Świnoujściu przy Szkole Podstawowej nr 1 pierwszych drużyn harcerskich. Tak szacowna rocznica nie może przejść bez echa – drużyny Słowian działające wraz z władzami szkoły już od roku przygotowują się do świętowania. Siedemdziesięciolecia III Szczepu Harcerskiego „Słowianie”.Przechwytywanie

Siedemdziesięciolecie nie może się jednak obyć bez WAS,

naszych sióstr i braci w harcowaniu z okręgu, harcerskich przyjaciół z całej Polski, byłych i obecnych Harcerek i Harcerzy, którzy przez minione dziesięciolecia kształtowaliście oblicze ruchu harcerskiego w szczepie i przy nim. Również tych, których harcerskie mundury przemierzały wszelkie możliwe zakątki miasta – najczęściej niezauważalnie, czasem w istotnym stopniu wpływając na spotykanych ludzi. Z pewnością każdy rok harcerskiej służby, będącej jednocześnie wielką Przygodą wpłynął na to jacy dziś jesteśmy, z drugiej strony zostawiając ŚLAD w dzisiejszym mieście.

Dlatego też, chciałbym zaprosić Was, wszystkich, do współtworzenia

HARCERSKIEGO KRĘGU SIEDEMDZIESIĘCOLECIA

Chcielibyśmy, by ten okrągły Jubileusz stał się okazją dla odświeżenia i przypomnienia swojej Wielkiej Harcerskiej Przygody. Okazją do wspólnego spotkania się w szerokim gronie, wyjęcia zakurzonych śpiewników i wspólnego śpiewu przy blasku ogniska. Do przejrzenia starych albumów ze zdjęciami  i odszukania zapomnianych twarzy sprzed lat.

A kto wie – może także odnalezienia leżącego na dnie szuflady kompasu i wyruszenia z mapą pomiędzy leśne dukty i bezdroża?

Wszystkich chętnych do przystąpienia do Jubileuszowego Kręgu serdecznie zapraszam do wypełnienia formularza zgłoszeniowego. Jeżeli finanse przeszkadzać Wam będą w przybyciu napiszcie, coś zaradzimy. Szczegółowe plany  będziemy mogli kształtować już wspólnie.

2

Serdecznie proszę o rozpowszechnianie niniejszego zaproszenia do wszystkich potencjalnie zainteresowanych Druhów i Druhen, by nie zabrakło w naszym kręgu nikogo, kto chciałby w nim stanąć.

Do zobaczenia – CZUWAJ!

więcej > slowianie.zhr.pl 

Komentarze


Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej


Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej to wspólnota przyjaciół –  dzieci, młodzieży i dorosłych, która w oparciu o wartości chrześcijańskie, poprzez przykład własny instruktorek i instruktorów harcerskich, pracę nad sobą, służbę, przygodę oraz inne elementy metody harcerskiej wychowuje człowieka pełnego radości życia, odpowiedzialnego za Polskę i gotowego podjąć wyzwania współczesności. 
Kontakt


Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej
ul. Litewska 11/13, 00-589 Warszawa
tel.: (22) 629-12-39
Napisz do nas

KRS: 0000057720 NIP: 525-15-72-446 REGON: 006218591

VW Bank Direct 52 2130 0004 2001 0189 3635 0001


Napisz do nas


ZHR realizuje działania finansowane ze środków Rządowego Programu Wsparcia Rozwoju Organizacji Harcerskich i Skautowych na lata 2018-2030.


Cresta Social Messenger