Narodowe Czytanie w Senacie

ZHRWrzesień 5, 20162min0

3 września 2016 roku odbyła się akcja Narodowego Czytania. Na zaproszenie marszałka Stanisława Karczewskiego fragmenty powieści przeczytali przedstawiciele organizacji harcerskich. ZHR reprezentowała drużynowa 4 Mazowieckiej Drużyny Wędrowniczek „Eskapada” druhna Małgorzata Wichowska.

Narodowe Czytanie, to akcja zainicjowana przez prezydenta Bronisława Komorowskiego, mająca popularyzować wielkie dzieła polskiej literatury. W czasie tegorocznej edycji odczytano fragmenty powieści Henryka Sienkiewicza „Quo vadis”.

Poza druhną Małgorzatą Wichowską – drużynową 4 Mazowieckiej Drużyny Wędrowniczek „Eskapada” w wydarzeniu wzięły udział przedstawicielki 4 Mazowieckiej Drużyny Harcerek „Połoniny” z drużynową Weroniką Sankowską na czele oraz harcerze 301 WDH „Knieja” im. rtm. W. Pileckiego.

Władze ZHR  reprezentował Sekretarz Generalny ZHR hm. Wiesław Turzański.

Na zaproszenie marszałka Senatu fragmenty powieści czytali dziennikarze: Jacek Karnowski, Bartosz Kurek, Paweł Lisicki, Konrad Piasecki, Michał Szułdrzyński oraz Krzysztof Ziemiec, a także przedstawicie związków harcerskich: Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej, Związku Harcerstwa Polskiego, Stowarzyszenia Harcerstwa Katolickiego „Zawisza” FSE i organizacji Royal Rangers Polska.

foto: Przemysław Cebula / Senat RP