Obchody 1050. Rocznicy Chrztu Polski – Służba

Barbara SobieskaKwiecień 17, 20163min652

Odkąd dowiedziałam się o akcji nie mogłam się doczekać aby wziąć udział w uroczystościach. Było to dla mnie ważne z perspektywy Polki, patriotki, chrześcijanki i oczywiście – harcerki. Świadoma rangi wydarzenia i możliwość świętowania tak ważnych chwil dla naszej historii, zachęcały do podjęcia służby. Podczas sobotnich uroczystości na Stadionie INEA, wraz z innymi harcerkami i harcerzami zajmowaliśmy się pakowaniem i rozdawaniem pakietów pielgrzyma. Dopiero będąc na miejscu uświadomiłam sobie, jak ważne jest nasze zadanie – z całej Polski napłynęło aż 33 tysiące osób! Służba okazała się nie lada wyczynem, ale też okazją do współpracy, pracą nad emocjami oraz szansą do nawiązania niecodziennego kontaktu z ludźmi, którzy przybywali z najróżniejszych zakątków Polski.

1050 służba

O godzinie 14. rozpoczęła się uroczysta Msza Święta. Był to najciekawszy, a zarazem najbardziej poruszający moment obchodów. Niesamowitym było widzieć ilu ludzi na trybunach modli się za naszą Ojczyznę, w tak piękną rocznicę, jak dużo osób jest zaangażowanych w oprawę Mszy. Kiedy zaczął padać deszcz, nikt się nie denerwował, każdy odebrał to jako symbol tego co wydarzyło się 1050 lat temu!

1050 Murowana

Po Mszy wróciliśmy do służby, ponieważ kolejne osoby przybywały na wieczorne widowisko. O godzinie 19. rozpoczął się musical “Jesus Christ Superstar”. Współczesne wykonanie było interesujące, ale zdecydowanie to muzyczna oprawa porywała każdego widza.

Pomimo zmęczenia i niepogody jestem szczęśliwa, że mogłam uczestniczyć w tej wyjątkowej służbie.

dh. Ania Dębińska

1 DH-ek “Wiatry” w Murowanej Goślinie