200 km w 10 godzin – wyprawa do Gross-Rosen

Barbara SobieskaKwiecień 12, 20163min457

23. kwietnia instruktorzy i wędrownicy z Wielkopolskiej Chorągwi Harcerzy ZHR podejmą wyzwanie przejechania z Poznania do niemieckiego obozu koncentracyjnego Gross-Rosen. W ten sposób chcą oddać hołd patronowi hm. Florianowi Marciniakowi, który poniósł śmierć w czasie II wojny światowej.

Wyprawa jest wyzwaniem, ponieważ 200 km drogi Wielkopolanie zamierzają pokonać w ciągu 10. godzin. Uczestnicy potrzebują wsparcia i silnego dopingu. Sami mówią, że szanse na powodzenie akcji to nie tylko przygotowanie fizyczne, ale też psychiczne nastawienie, które wszyscy będziemy mieli szansę współtworzyć.Wyprawa GR

Relacja

Całość wyprawy będzie relacjonowana na wpisy i publikacje FB, krótkie raporty i cogodzinną relację „ na żywo” na Twitterze.

FLO wyprawa

Wsparcie

Wyprawa to spora operacja logistyczna, która niesie za sobą określone koszty. Organizację można wesprzeć przez „kupienie” kilometra. Koszt przejazdu jednego kilometra przez całą grupę to 10 złotych.

To niewielkie pieniądze i możliwość wyrażenia wdzięczności za relacje. Dla młodych ludzi, którzy chcą poświęcić czas, podjąć wyzwanie w słusznym celu to cenna pomoc. Zebrane środki zostaną przeznaczone na zakup strojów rowerowych, jedzenia oraz opłacenie noclegu i biletów na pociąg powrotny do Poznania.

Zapraszamy do wpłacania darowizn poprzez portal ZRZUTKA.PL. Mile widziane zapraszanie znajomych, przyjaciół do wsparcia projektu.

Relacja z wyprawy – facebook

Relacja na kanale Chorągwi – Twitter