Wigilia dla bezdomnych, ubogich i samotnych u oo. Franciszkanów w Krakowie.

Tomasz RompalskiStyczeń 1, 20164min515

W służbie przy Wigilii dla bezdomnych, samotnych i ubogich u oo. Franciszkanów w Krakowie organizowanej przez Caritas Archidiecezji Krakowskiej wzięli udział harcerze i harcerki ZHR i ZHP a także byłe harcerki i byli harcerze.

Wraz z wolontariuszami Caritas oraz siostrami Albertynkami pomagaliśmy w tym co potrzebne w przygotowaniach wigilijnych – pakowaniu paczek z żywnością, noszeniu stołów i krzeseł, przygotowaniu nakryć. Wiele nas obecnych było też przy samej Wigilii 24.12, gdzie służyliśmy swoją obecnością – podając jedzenie wigilijnym gościom, rozdając paczki, koordynując przebieg wieczoru. Przy naszej pomocy po raz kolejny udało się przeprowadzić to niesamowite spotkanie, które dla wielu obecnych gości jest jedynym spotkaniem wigilijnym.

DSC_5626

Dziękuję wszystkim, którzy poświęcili swój wolny czas, o który nie jest łatwo w okresie przedświątecznym. Czuję, że jesteśmy tam potrzebni, że umiemy dobrze wykonać swoje zadania i że bez nas to by się nie odbyło. Zachęcam wszystkich, którzy mogą poświęcić choć trochę czasu, by podzielić się nim z innymi właśnie w Wigilię Bożego Narodzenia.

Pod tym linkiem można zobaczyć zdjęcia z Wigilii autorstwa pwd. Tomka Rompalskiego.

Do zobaczenia za rok.

Czuwaj!