Święto Niepodległości na Dolnym Śląsku

ZHR12 listopada 20153min549

Święto Niepodległości na Dolnym Śląsku było obchodzone aktywnie. Harcerze zaangażowali się w służbę w lokalnych środowiskach. Poza udziałem w oficjalnych uroczystościach organizowanych przez miasta, harcerze sami zadbali o to, by zaangażować w świętowanie lokalną społeczność.

We Wrocławiu i w Świebodzicach mieszkańcy mogli wziąć udział w specjalnych koncertach pieśni patriotycznych. Harcerki i harcerze ze środowiska trzebnickiego reprezentowali ZHR na świątecznym pochodzie, zadbali również o wartę honorową i poczet flagowy w trakcie uroczystego apelu.

miasteczkoWrocław4. Fot. Beata Szczypek

Na Rynku we Wrocławiu stanęło miasteczko harcerskie, gdzie oprócz wystawy zdjęć i strzelnicy, na wrocławian czekała również prawdziwa grochówka przygotowywana przez harcerzy na kuchni polowej. Wędrowniczki przygotowały stanowiska, na którym każdy mógł stworzyć swój własny patriotyczny kubek. Wcześniej kolumna harcerzy ze sztandarem chorągwi wzięła udział w Radosnej Paradzie Niepodległości.

W Ostrzeszowie odbyła się kolejna edycja Wolnego Miasta, imprezy skierowanej do mieszkańców oraz harcerzy z całego regionu. Punktem kulminacyjnym była gra miejska „Miasto za drutami”, w której udział wzięło ponad trzysta osób.

W obchody Święta Niepodległości zaangażowały się również drużyny ze Strzegomia, Głogowa i Legnicy.

Relacja: Jan Garnecki | Zdjęcia: Beata Szczypek, Adam Kwaśniewski, Aleksandra Zjawin, Zuzanna Szczepaniak

Komentarze


Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej


Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej to wspólnota przyjaciół –  dzieci, młodzieży i dorosłych, która w oparciu o wartości chrześcijańskie, poprzez przykład własny instruktorek i instruktorów harcerskich, pracę nad sobą, służbę, przygodę oraz inne elementy metody harcerskiej wychowuje człowieka pełnego radości życia, odpowiedzialnego za Polskę i gotowego podjąć wyzwania współczesności. 
Kontakt


Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej
ul. Litewska 11/13, 00-589 Warszawa
tel.: (22) 629-12-39
Napisz do nas

KRS: 0000057720 NIP: 525-15-72-446 REGON: 006218591

VW Bank Direct 52 2130 0004 2001 0189 3635 0001


Napisz do nas


ZHR realizuje działania finansowane ze środków Rządowego Programu Wsparcia Rozwoju Organizacji Harcerskich i Skautowych na lata 2018-2030.


Cresta Social Messenger