Święto Niepodległości na Dolnym Śląsku

ZHRListopad 12, 20153min0

Święto Niepodległości na Dolnym Śląsku było obchodzone aktywnie. Harcerze zaangażowali się w służbę w lokalnych środowiskach. Poza udziałem w oficjalnych uroczystościach organizowanych przez miasta, harcerze sami zadbali o to, by zaangażować w świętowanie lokalną społeczność.

We Wrocławiu i w Świebodzicach mieszkańcy mogli wziąć udział w specjalnych koncertach pieśni patriotycznych. Harcerki i harcerze ze środowiska trzebnickiego reprezentowali ZHR na świątecznym pochodzie, zadbali również o wartę honorową i poczet flagowy w trakcie uroczystego apelu.

miasteczkoWrocław4. Fot. Beata Szczypek

Na Rynku we Wrocławiu stanęło miasteczko harcerskie, gdzie oprócz wystawy zdjęć i strzelnicy, na wrocławian czekała również prawdziwa grochówka przygotowywana przez harcerzy na kuchni polowej. Wędrowniczki przygotowały stanowiska, na którym każdy mógł stworzyć swój własny patriotyczny kubek. Wcześniej kolumna harcerzy ze sztandarem chorągwi wzięła udział w Radosnej Paradzie Niepodległości.

W Ostrzeszowie odbyła się kolejna edycja Wolnego Miasta, imprezy skierowanej do mieszkańców oraz harcerzy z całego regionu. Punktem kulminacyjnym była gra miejska „Miasto za drutami”, w której udział wzięło ponad trzysta osób.

W obchody Święta Niepodległości zaangażowały się również drużyny ze Strzegomia, Głogowa i Legnicy.

Relacja: Jan Garnecki | Zdjęcia: Beata Szczypek, Adam Kwaśniewski, Aleksandra Zjawin, Zuzanna Szczepaniak