11 listopada w Krakowie

Tomasz RompalskiListopad 12, 20153min0

Harcerki i harcerze wzięli udział w centralnych obchodach 11 listopada, ale zorganizowali także wiele dodatkowych wydarzeń uświetniających świętowanie niepodległości.

Małopolskie harcerki 11 listopada rozpoczęły mszą świętą w kościele św. Anny. Było to harcerskie spotkanie, ponieważ homilię wygłosił ksiądz kapelan. Podczas mszy zostały złożone w darach symbole Światowych Dni Młodzieży. Małopolska Chorągiew Harcerzy uczestniczyła w uroczystej mszy świętej w Katedrze na Wawelu.

IMG_0545

Podczas apelu Małopolskiej Chorągwi Harcerek zostały przyznane kategoryzacje drużyn harcerek i wędrowniczek oraz gromad zuchowych za rok 2014/2015. Oprócz tego, na apelu miało miejsce ważne wydarzenie – 6 Krakowska Drużyna Harcerek „Źródło” zakończyła swoja służbę jako Drużyna Sztandarowa. Teraz wyzwanie podjęła 3 Podgórska Drużyna Harcerek ‘’Nawojki’’ im. Janiny Potoczek-Pałasińskiej. Po uroczystościach w Chorągwi, Hufce Harcerek udały się na dalsze obchody 11 listopada – gry terenowe i kominki.

Małopolska Chorągiew Harcerzy zorganizowała grę miejską na terenie Starego Miasta. Zwycięską drużyną była 7 KDH-y „Komandosy” im. HM. Tadeusza Boya. Zwieńczeniem gry miejskiej oraz obchodów narodowego Święta Niepodległości był apel chorągwi pod popiersiem Andrzeja Małkowskiego.

Referat Zuchowy Małopolskiej Chorągwi Harcerzy ZHR zorganizował turniej o miano najlepszej gromady zuchów, który wygrała 9 NGZ ,,Podróżnicy”.

W obchody Święta Niepodległości zaangażowały się również drużyny ze Strzegomia, Głogowa i Legnicy.

Relacja: Nadia Świętek, Barbara Kurzyńska, Maciej Skóra.