Konferencja Organizacji Harcerek ZHR

ZHRListopad 6, 20153min0

Po pierwsze kobieta na szlaku współczesnych wyzwań, po drugie personalizm chrześcijański, po trzecie rozwiń się – to trzy powody dla których instruktorki Organizacji Harcerek spotykają się na początku grudnia w Łodzi.

rozwinsie_baner

Po pierwsze: “Kobieta na szlaku współczesnych wyzwań”. Tematem głównym tegorocznej konferencji jest istota powołania do bycia kobietą w dzisiejszych czasach i jej rozwój w wielu aspektach. Chcemy stworzyć przestrzeń na wymianę spostrzeżeń, poszukiwanie odpowiedzi i inspiracje dla każdej z nas jako harcerek, żon, mam, studentek, córek, liderek, pracowników.

Po drugie: personalizm chrześcijański. Wszystkie działania konferencji zamierzone są tak, by były w zgodzie z ideą podkreślającą wolność, godność i wolną wolę osoby jako Dziecka Bożego. Chcemy zwrócić uwagę na ideę personalizmu, stanowiącego podstawę wychowania harcerskiego, porządkującego jednocześnie relację pomiędzy samodoskonaleniem, służbą oraz celami wychowania.

Po trzecie: “Rozwiń się”. Nazwa konferencji łączy się bezpośrednio z jej głównym celem ukierunkowanym na rozwój nas – kobiet w duchu personalizmu chrześcijańskiego, który wskazuje, że jesteśmy w stanie zawsze postąpić o krok dalej na drodze realizacji swojego powołania. Ponadto nazwa “Rozwiń się” kojarzy się z Łodzią włókienniczą, co jest zobrazowane m. in. w logo konferencji.

Trzy powody dla których spotkamy się 4-6.12.2015 na Konferencji Organizacji Harcerek w Łodzi. Zgłoszenia trwają!

Śledź stronę oraz profil na Facebooku.