Serce dla Lwowa!

Barbara Sobieska28 października 20153min0

Sytuacja na Ukrainie nie jest łatwa. Ludzie żyją w biedzie, a brak stabilizacji politycznej prowadzi do strachu i niepewności. Polacy żyją tam od lat w trudnych warunkach. „Sam byłem we Lwowie rok temu, roznosiłem paczki do ludzi, miałem okazję z nimi porozmawiać. Stan zdrowia niektórych osób nie jest najlepszy, ale bardzo są związani z Polską, mimo że nie odwiedzali jej od lat. Wspierają polskie szkoły, uczestniczą w polskich mszach, edukują młodych. Radość sprawiają im nie tylko dary, ale również spotkanie z rodakami.” – opowiada Ryszard Walkowiak HO.

To już XXXI Serce dla Lwowa. Harcerki i harcerze pomagają w akcji organizowanej przez Towarzystwo Miasta Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich.

Działanie nie ogranicza się tylko do harcerek i harcerzy. Pomóc może każdy!Serce dla Lwowa F

Zbiórki!

Wspólnie zbieramy fundusze – nie tylko lokalnie, ale także przez portal fundujesz.pl. Akcja wymaga nie tylko wiele pracy, ale również nakładów finansowych.

Ze swoją pomocą docieramy do blisko 120 indywidualnych rodzin. Wspieramy polskie fundacje  i parafie działające we Lwowie.

Potrzebujemy żywności trwałej, środków czystości, zabawek, książek. Możliwości wsparcia jest wiele – w trakcie zbiórek w Poznaniu, ale także po indywidualnym kontakcie z Organizatorami.

Potrzebujemy pomocy w pakowaniu paczek w Poznaniu, ale najważniejszą rzeczą jest sam wyjazd. Aby jechać trzeba spełnić 2 wymogi: mieć ukończone 16 lat i posiadać ważny paszport. Termin: 28.11-5.12. 2015.Serce dla Lwowa

Organizatorzy zachęcają do kontaktu wszystkich zainteresowanych wparciem Akcji.

Nieśmy chętną pomoc bliźnim!

Więcej informacji i kontakt z Organizatorami:

Wydarzenie i kontakt

Wsparcie Akcji