Pierwsza Zbiórka Kursu SKOLE II

ZHRZHRMarzec 13, 20153min586

W Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Krakowie odbyła się Pierwsza Zbiórka Kursu Podharcmistrzowskiego SKOLE II.

1 marca br. 9 kursantów wraz z Kadrą Kursu oraz Komendantem Chorągwi spotkało się pod popiersiem Założyciela Harcerstwa. Po apelu z krótkim słowem Komendanta Chorągwi i małej grze udaliśmy się do klasztoru Braci Kapucynów, gdzie odbył się Kominek, który w dużym stopniu przybliżył nam, z czym wiąże się bycie PODHARCMISTRZEM.

SONY DSC

Kominek prowadził Komendant Kursu hm. Marcin Dorosz. Usłyszeliśmy słowa wielkich postaci, a Komendant Kursu odnosił się do każdego cytatu i wskazywał na to jaki powinien być podharcmistrz, co daje posiadanie tego stopnia.

Na czas kursu SKOLE II każdy z kursantów ma przydzielona funkcję, zadania do wykonania z wielu dziedzin rozwoju oraz Harc-mistrza, z którym powinniśmy odbyć kilka spotkań oraz wędrówkę.

Po tej ciekawej zbiórce, którą spędziliśmy w świetnej atmosferze, czekają nas 4 biwaki do miejsc związanych z Andrzejem Małkowskim m. in.: Zakopane, Kraków, Lwów i Tarnów.

Na koniec stanęliśmy w kręgu i w braterskim uścisku pożegnaliśmy się.

SONY DSC

Kadra Kursu:
Komendant: hm. Marcin Dorosz
Zastępca Komendanta: phm. Jarosław Kuczaj
Kursanci: pwd. Łukasz Brzeziński, ks. pwd. Przemysław Cios, pwd. Bartosz Dębowski, pwd. Hubert Dziadzio, pwd. Krzysztof Francuz, pwd. Sebastian Liszka, pwd. Grzegorz Noga, pwd. Piotr Rząsa, pwd. Michał Kruk, pwd. Jan Dziadek, pwd. Wisz Orłowski, pwd. Michał Krudysz.

Najbliższy biwak odbędzie się w dniach 20-22 III 2015 w Zakopanem.

relacja: pwd. Michał Kruk HR