Podsumowanie Akcji Paczka 2015

ZHRStyczeń 21, 20152min0

W tegorocznej, już osiemnastej edycji Akcji Paczka – Pomoc Polakom na wschodzie wzięło udział około 350 harcerek i harcerzy docierając do około 1000 rodzin.

W akcję włączyły się środowiska harcerskie z: Płocka, Siedlec, Ostrołęki, Warszawa-Ursynów, Warszawa-Wawer, Świnoujście, Mielec, Zielonka, Opole

• na Ukrainie dary dotarły do takich miejscowości jak: Żytomierz, Nowograd Wołyński, Równe, Szepetówka, Złoczów, Dowbysz i Lwów.
  • na Białorusi dary dotarły do Polaków mieszkających w Grodnie oraz Wołkowysku.
  • na Litwie pomoc dotarła do Polskich domów dziecka.

Niestandardowego działania podjęło się środowisko harcerskie z Zielonki, które zaprosiło do Warszawy 25 osobową grupę z Hufca Wołyń – Harcerstwo Polskie na Ukrainie.

Należy zwrócić uwagę, że tegoroczna Akcja Paczka przebiegająca w dużo trudniejszych okolicznościach „politycznych” zakończyła się sukcesem, a wszystkie autokary bezpiecznie i bez większych problemów na granicy wróciły do domów.

Wielkie podziękowania i gratulacje należą się środowiskom, które włączyły się w akcję, a w dodatku musiały samodzielnie zorganizować środki na pokrycie kosztów wyjazdu na wschód.

Więcej informacji o inicjatywie można znaleźć na stronie www.akcjapaczka.pl

Czuwaj!
phm. Karol Kobyliński