Konkurs Niezależnego Wydawnictwa Harcerskiego

ZHRZHRMarzec 14, 20145min418

Natłok wydarzeń spowodował, że nieco przedłużyły się prace redakcyjne nad nowym wydaniem „Podręcznika ekologicznego obozowania” autorstwa Krzysztofa Kowalczyka „Canisa”. Jeśli więc nie wysłaliście jeszcze fotografii na nasz konkurs – macie dodatkową szansę, by zostać współautorami książki, która ukaże się jeszcze przed tegorocznymi obozami.

Konkurs fotograficzny — ilustracje do „Podręcznika ekologicznego obozowania”

Jeśli wśród swoich harcerskich zdjęć — z biwaków, obozów, kursów instruktorskich, zbiórek drużyn, innych zajęć — macie takie, które waszym zdaniem mogą być ilustracją do książki, komentarzem — choćby żartobliwym — do poruszanych w niej tematów — przyślijcie je do nas.

image007

Spośród nadesłanych nam fotografii wybrane zostaną ilustracje do książki. Wyboru fotografii dokona znamienite jury złożone z doświadczonych fotografów i grafików.

Zwycięzcy naszego konkursu poza satysfakcją bycia współautorami popularnego i pożytecznego wydawnictwa, uwiecznionymi na stronie redakcyjnej, otrzymają po trzy egzemplarze książki.

Fotografie proszę przesyłać pocztą elektroniczną na adres NWH: wydawnictwo@nwh.com.pl w terminie do 31 marca br.

Redakcja NWH

* * *

Dla ułatwienia wyboru fotografii sporządziliśmy swoistą ściągawkę: spis niektórych spraw, które są omawiane w „Podręczniku ekologicznego obozowania”. Nie jest to, oczywiście, spis treści, jedynie hasła do tej treści się odnoszące. Może jednak okażą się przydatne uczestnikom konkursu.

BIWAK

1)      Przygotowania do biwaku
a)      Wyposażenie
b)      Zapasy

2)      Gospodarka na biwaku
a)      Kuchnie polowe
b)      Śmieci, odpadki, surowce wtórne
c)      Mycia naczyń

3)      Higiena na biwaku
a)      Mycie i pranie
b)      Latryny

4)      Żywienie na biwaku, w tym zioła i ziółka

5)      Człowiek i reszta przyrody, harcerze i zwierzęta, spotkania i podpatrywania

OBÓZ STAŁY

1)      Higiena na obozie
a)      Umywalnie, latryny…
b)      Ścieki, śmieci
c)      Kąpielisko
d)     Kuchnia i magazyn żywności

2)      Pionierka obozowa

3)      Teren obozu – wybór, urządzenie, utrzymanie, sprzątanie

OBOZY WĘDROWNE

1)      Obozy piesze, rowerowe, wodne – uciążliwość i nieuciążliwość dla przyrody

Macie fotografie, którymi moglibyśmy zilustrować tę książkę? Na pewno! Przyślijcie je na nasz konkurs.

„Podręcznik ekologicznego obozowania” miał już dwa, znacznie skromniejsze wydania. Pierwsze w roku 1992, przygotowane przez nasz zespół ukazało się jako siódmy „Zeszyt Wielkiej Gry”. Wydanie drugie ukazało się w tym samym roku nakładem własnym autora. Były to wydania broszurowe, w miękkiej oprawie. Przygotowywane przez nas wydanie roku 2014 będzie uaktualnione, rozszerzone i zupełnie inaczej, nowocześnie wydane. Możecie być jego współautorami – przyślijcie na nasz konkurs swoje fotografie.

image008 (1)

Czekamy na Wasze fotografie!

image009

www.nwh.com.pl