Peregrynacja relikwii bł. Wincentego Frelichowskiego w Okręgu Łódzkim

ZHRStyczeń 25, 20148min0

Z okazji 100 – lecia urodzin bł. Wincentego Frelichowskiego, z inicjatywy naczelnego kapelana ZHR trwa peregrynacja relikwii naszego Patrona.

W Okręgu Łódzkim relikwie będą przebywać w dniach: 8-22 lutego tak jak poprzednio (w 2006 r.) w kościele garnizonowym przy ul. Św. Jerzego. Potraktujmy to wydarzenie jako szansę na pogłębienie spojrzenia na naszą służbę, jej miejsce w całym planie naszego życia, okazję do bliższego poznania niezwykłej osoby patrona harcerstwa. Za jego wstawiennictwem możemy wypraszać potrzebne nam łaski, a zapewne nie brakuje nam spraw, w których potrzebujemy takiej niezwykłej pomocy – zarówno w życiu prywatnym, jak i w naszych harcerskich działaniach. Poza tym, intencją ogólną podejmowaną podczas peregrynacji we wszystkich środowiskach jest prośba za każdego harcerza i harcerkę ZHR o niezachwianą wierność ideałom harcerskim: Prawu i Przyrzeczeniu Harcerskiemu, szczególnie dla wszystkich instruktorek i instruktorów ZHR.

Niech to będzie czas wyjątkowy. Czas dla nas- dla każdej i każdego z nas osobiście. Czas na naszą refleksję, modlitwę, może jakieś ważne decyzje podjęte z Bożą pomocą. Poniżej (w załączniku) plan różnych propozycji przeżywania tego wydarzenia. Bardzo gorąco zachęcam do włączenia się, ale nie dlatego, „że tak trzeba”, „że polecenie służbowe”, „bo jak my wypadniemy”.  Pomyślmy raczej jak by to było, gdybyśmy mieli okazję do takiego bardzo osobistego porozmawiania z dh. Wickiem. Nie znacie go na tyle? No to do dzieła. Niech Wam pomogą materiały, które otrzymacie i strony, takie jak np. ta:

A więc do zobaczenia!
Czuwaj!
Elżbieta Czuma

PEREGRYNACJA RELIKWII BŁ. WINCENTEGO FRELICHOWSKIEGO W OKRĘGU ŁÓDZKIM

8 – 23.02.2014

CZAS/MIEJSCE

CO SIĘ DZIEJE

Luty – marzec Zbiórki zastępów albo drużyn na temat bł. Frelichowskiego.

Zbiórki dla zuchów na temat bł. Frelichowskiego.

Luty – czerwiec Zdobywanie sprawności na poziomie zuchowym, harcerski, instruktorskim o bł. W. Frelichowskim.
8.02PRZED POŁUDNIEM

Różne dzielnice Łodzi

Gra miejska dla ZZ-ów z przybocznymi w dzielnicach środowiskami.
8.02, godz.19.00– kościół Garnizonowy

ul. Św Jerzego

Przybycie relikwii i uroczyste ich powitanie – udział komend, instruktorek i instruktorów i chętnych.To będzie Msza święta specjalnie dla nas w niepowtarzalnej atmosferze. Przyjdźcie koniecznie.

8-21.02 kościół Garnizonowy Czuwania podjęte przez środowiskaHarcerki i harcerze spotykają się w kościele garnizonowym, prowadzą rozważania przy relikwiach, mogą to zakończyć udziałem w parafialnej Mszy świętej, wtedy trzeba to dopasować do rozkładu Mszy. Jeżeli jakieś środowisko ma swojego zaprzyjaźnionego księdza to mógłby im w tym czasie towarzyszyć. Można w tym czasie też wystawić warty przy relikwiach. Ponieważ terminy trzeba skoordynować proszę o zgłaszanie się bezpośrednio do mnie ( elzbieta.czuma@gmail.com , lub 797-414-454). Chętnie też pomogę w przygotowaniu rozważań lub innych sprawach.
9.02 od rana do wieczora poza godzinami:11.30 – 13.30 Relikwie będą przewiezione do kościoła na Olechowie, gdzie zaopiekuje się nimi szczep „Zielony Płomień” organizując cały program dla parafii.
9.02, (niedziela) godz. 12.00, kościół Garnizonowy Podczas parafialnej Mszy świętej będziemy pełnić warty przy relikwiach bł. Wincentego Frelichowskiego, a kazanie, które wygłosi ks. Arek Lechowski  zaznajomi parafian z osobą naszego Patrona.Jeżeli możecie przyjść ubierzcie się w mundur i przyjdźcie.
12.02 (środa), godz. 18.50 – ok. 20.20 (dojazd autobus 66)Las Łagiewnicki Droga krzyżowa dla wędrowniczek(ów) i  instruktorek i Instruktorów –  z relikwiami.
15.02 godz. wieczorne – 16.02 godz.18.00 Relikwie będą przewiezione do Piotrkowa. Program peregrynacji w Piotrkowie organizuje środowisko piotrkowskie.
16.02 , godz. 19.00 Msza święta przy relikwiach organizowana przez  ZHP
22.02Katedra, godz. 12.00 Msza św. celebrowana przez ks. abp Marka Jędraszewskiego, pożegnanie relikwii.- obecne wszystkie jednostki w Okręgu
23.02  Odwiezienie relikwii do katedry polowej Wojska Polskiego w Warszawie.