Młodość przeżywa się raz!

ZHRGrudzień 31, 20133min0

12 grudnia 2013 (czwartek) godz. 18:00 Niezależne Wydawnictwo Harcerskie i Muzeum Powstania Warszawskiego zapraszają na spotkanie promocyjne nowej książki.

Stanisław Broniewski „MŁODOŚĆ PRZEŻYWA SIĘ RAZ! Orszy gawędy o wychowaniu”

12.09.2013

Unikalny zbiór gawęd, artykułów i wystąpień dowódcy Akcji pod Arsenałem i naczelnika Szarych Szeregów. Spisywane lub wygłaszane na przestrzeni niemal pół wieku — w latach 1943–1989 — łączy wspólny temat: wychowanie młodzieży i nieprzemijające poczucie odpowiedzialności za przyszłość Polski.

Oprócz tekstów „Orszy” i wywiadów z nim przeprowadzonych, m.in. przez Ewę Berberyusz i Tomasza Jastruna, książka zawiera wstęp autorstwa prof. Grzegorza Nowika, życiorys Autora napisany przez dr. Adama F. Barana oraz wspomnienie o Stanisławie Broniewskim pióra Jana Englerta, który grał „Orszę” w filmie „Akcja pod Arsenałem”.

Do książki dołączona jest płyta z szesnastoma oryginalnymi nagraniami wystąpień Stanisława Broniewskiego.

W spotkaniu wezmą udział m.in. prof. hm. Grzegorz Nowik, dr hm. Monika Figiel, dr hm. Stanisław Czopowicz, redaktorzy książki, Witold Broniewski (syn Stanisława Broniewskiego) oraz instruktorzy mokotowskich hufców ZHP i ZHR. Dyskusję poprowadzi  hm. Tomasz Kuba Kozłowski.

W programie wystąpienia dotyczące życiorysu i myśli wychowawczej Stanisława Broniewskiego, dyskusja panelowa nt. współczesnej pracy harcerskiej odwołującej się do Szarych Szeregów, projekcja materiałów filmowych z wystąpieniami „Orszy” z lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych XX w.

Na spotkanie zapraszamy wszystkich instruktorów i harcerzy, nauczycieli, uczniów oraz osoby zainteresowane wychowaniem młodzieży, historią i przyszłością Polski i harcerstwa.

Wstęp, oczywiście, wolny. Na miejscu będzie możliwość zakupu książki. Książka objęta patronatem Muzeum Powstania Warszawskiego.

12 grudnia 2013 (czwartek) godz. 18:00

Muzeum Powstania Warszawskiego, Audytorium Jana Nowaka-Jeziorańskiego