Okręg Łódzki rozpoczyna przygotowania do "Akcji Paczka 2010"

ZHRZHRListopad 18, 20106min552
Po rocznej przerwie (spowodowanej epidemią grypy na Ukrainie, nie pamiętam już, czy świńskiej czy innej) znów organizujemy "Akcję Paczka". Akcja polega na zbiórce darów żywnościowych (w szkołach, parafiach), a następnie przewiezieniu ich do Lwowa, gdzie wraz z zaprzyjaźnionymi Siostrami Józefitkami rozdamy je potrzebującym Polakom. Akcja adresowana jest do harcerzy i harcerek Okręgu Łódzkiego ZHR, którzy ukończyli 16 lat.

W akcję można się zaangażować dwojako:

Poprzez udział w wyjeździe.

To pełny udział w tej akcji.

Koszt wyjazdu podany zostanie ostatecznie w chwili kiedy znany będzie już przewoźnik, oraz ostatecznie ureguluje się kwestia dotacji.

Osoby które zdecydują się jechać, prosimy o rejestrację.

Dodatkowym warunkiem wyjazdu jest oczywiście zaangażowanie w przeprowadzeniu zbiórki darów które po zapakowaniu zawieziemy potrzebującym.

Poprzez pomoc w zdobywaniu produktów spożywczych, a także pakowanie paczek żywnościowych.

Pomoc, bez której akcji nie da się odpowiednio przeprowadzić.

Wyjazd nie będzie miał sensu, jeśli nie zdobędziemy odpowiedniej liczby produktów żywnościowych z którymi pojedziemy.

Dlatego już teraz prosimy Was o pomoc w zbiórce produktów żywnościowych w Waszych parafiach, szkołach!

Wystarczy udać się do parafii z którą współpracujecie, i ogłosić akcję. Ważne, aby wykonać to bardzo solidnie- przygotować pismo do proboszcza w którym opiszecie krótko sens akcji, następnie wykonanie plakatów i zadbanie, aby parafianie wiedzieli o akcji odpowiednio wcześnie.

Wymagania uczestnika

ukończył/a 16 lat

posiada ważny paszport (ostatni moment żeby go wyrobić!)

wziął udział w akcji zbierania darów

Terminarz Akcji

ok. 05.12.2010       – zbiórki darów (żywnościowych i pieniężnych) w kościołach, parafiach

05.12.2010             – najpóźniejszy termin rejestracji

10-12.12.2010        – przenoszenie zebranych darów do magazynu

13-15.12.2010        – pakowanie paczek

17-19.12.2010        – wyjazd (wyjeżdżamy w piątek po południu, wracamy w niedzielę wieczorem; najpóźniej w poniedziałek w przypadkach losowych)

Koszt

ok. 50-80 zł (wszystko zależy od ilości osób chętnych, koszt to tylko autokar, ubezpieczenie i nocleg)

Ekwipunek

osoby niepełnoletnie: zgody od rodziców

paszport (MEGA WAŻNE !!!!)

serce otwarte na służbę innym!

mundur

śpiwór, karimata, prowiant na cały czas pobytu, latarka; ciepła odzież, coś do spania

Gorące kubki lub chińskie zupki, aby po zalaniu wrzątkiem móc zjeść cos ciepłego

Starajmy się spakować w jak najmniejsze plecaki – autokar będzie przewoził paczki, a wszyscy ze względu na czas trwania podróży chcemy jechać w jak najbardziej komfortowych warunkach.

Zgłoszenia

Aby wziąć udział w wyjeździe, należy zgłosić się do Joanny Ulańskiej (kontakty poniżej), przedstawiając informacje:

imię i nazwisko, stopień

PESEL

adres

tel. kontaktowy

numer paszportu / jego ważność

nr dowodu, legitymacji studenckiej, szkolnej

Aby pomóc w zbiórce darów, należy skontaktować się z Adrianem Lebiodą (również kontakty poniżej).

7 Łódzka Drużyna Wędrowniczek "Wrzosowisko"
8 Łódzka Drużyna Wędrowniczek
17 Łódzka Drużyna Wędrowników "Honker"

Koordynatorzy:

HO Jacek Tomaszewski
jacek@jtomaszewski.com Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

pwd. Konrad Pawlak

Zgłoszenia:

trop. Joanna Ulańska
joanna.ulanska@wp.pl Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Zbiórka darów:

ćw. Adrian Lebioda
adrianlebioda@gmail.com Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Pomocnicy merytoryczni:

phm. Barbara Jagoda