Pierwszy leśny Przystanek Historia

Dzięki wyjątkowej współpracy Instytutu Pamięci Narodowej, Nadleśnictwa Kozienice i Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej w sobotę 7. października uroczyście został otwarty Przystanek Historia w Puszczy Kozienickiej.

Przystanek Historia w Puszczy Kozienickiej to wspólne przedsięwzięcie Instytutu Pamięci Narodowej, Nadleśnictwa Kozienice oraz Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej. Przystanek Historia IPN w Puszczy Kozienickiej to szczególne miejsce. Ośrodek powstał w starej gajówce, którą zajmowali się harcerze. To właśnie młode harcerskie pokolenie jest zobowiązane do pamięci o historii ojczyzny.Przystanek Historia jest naturalnym miejscem lokalnej pamięci o bohaterach, to miejsce do nauki „żywej historii”, centrum edukacji powinien odwiedzić każdy nauczyciel historii i wiedzy o społeczeństwie wraz ze swoimi uczniami. To właśnie tu  przeszłość z czasów okupacji Niemieckiej i terroru komunistycznego niemal wchodzi leśną drogą w naszą codzienność i przypomina czym jest wolność i niepodległość.

Więcej informacji można uzyskać na stronie –Przystanku Historia w Puszczy Kozienickiej.

Foto:https://www.facebook.com/Przystanek-Historia-IPN-ZHR-Puszcza-Kozienicka-281121755667257/