Przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju

Dzisiejszego wieczoru reprezentacja Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej w składzie: Sekretarz Generalny, Kapelan Naczelny oraz przedstawiciele Wrocławskiego Szczepu Harcerek i Harcerzy „Leśni” uczestniczyła w uroczystym przekazaniu Betlejemskiego Światła Pokoju Parze Prezydenckiej.

swiatelko-4

W wizycie w Pałacu Prezydenckim współuczestniczyły wszystkie bratnie organizacje objęte honorowym protektoratem Prezydenta RP.

swiatelko-2

Po części oficjalnej i wspólnym kolędowaniu harcerze, i harcerki oraz Para Prezydencka przełamali się opłatkiem, składając sobie świąteczne życzenia.

swiatelko1

Będziemy długo wspominać zarówno dzisiejszy wieczór jak i słowa skierowane do nas przez Pana Prezydenta: „symbol tego światła niosącego pokój i dobro, ale także i ciepło, bo ono płonie, jak harcerska watra, ma niezwykłą wymowę i z całą pewnością stanowi istotę tego, co tak ważne w ruchu skautowym i ruchu harcerskim: pokój, dobro, przyjaźń, pomoc; to, co harcerze, skauci na całym świecie nazywają braterstwem.”

swiatelko-3