Kocham Cię Życie – Szczeciński Marsz Dla Życia

Kolorowe wiatraczki, ocean bieli, flagi oraz hasło: „Kocham Cię Życie”. Harcerki i harcerze już po raz kolejny wzięli udział w Szczecińskim Marszu Dla Życia, największym wydarzeniu tego rodzaju w Polsce!

W ostatnią niedzielę ulicami Szczecina przeszedł Marsz Dla Życia, w tym roku pod hasłem „Kocham Cię Życie”. Uczestnicy wyruszyli o godzinie 15 z Jasnych Błoni. Przed samym marszem odbył się koncert, a także akcja zbierania pieluch m.in. do Domu Samotnej Matki.

Marsz Dla Życia jest inicjatywą, która już od wielu lat rozświetla Szczecin swoją radością, kolorami i działaniami, w które angażują się całe rodziny. Przechodzi on przez miasto ze śpiewem, gromadząc rodziców z dziećmi, młodzież, wspólnoty, a także wielu innych mieszkańców, których  co roku jest coraz więcej.

„To takie wydarzenie, którego wyczekuję z wielką radością. Marsz jest dla mnie wyjątkowym czasem w ciągu roku, który napełnia mnie zawsze ogromną siłą i szczęściem. Przychodzę na niego z moją rodziną i przyjaciółmi. Spotykam tutaj ludzi, którzy o życiu i jego obronie mówią z uśmiechem i pełnym zaangażowaniem. Błonia nie mogą wyglądać piękniej niż wtedy, gdy gromadzi się na nich tyle rodzin i dzieci, młodych i osób starszych.”- mówi jedna z harcerek rozdających flagi uczestnikom.

Marsz jest wielkim przedsięwzięciem, które nie obejmuje tylko przejścia przez miasto w majową niedzielę. Przygotowania do niego trwają wiele miesięcy i wymagają ogromnego wsparcia, przede wszystkim ze strony wolontariuszy. Akcje powiązane z tą inicjatywą trwają cały rok i dotykają bardzo wielu dziedzin takich jak pomoc samotnym matkom znajdującym się w ciężkiej sytuacji życiowej. Idea przenikająca to wydarzenie wciąga bardzo wielu młodych ludzi, których z roku na rok jest coraz więcej, a ich działania nie da się nie zauważyć  podczas marszu, gdy z uśmiechem śpiewają i opowiadają o pięknie życia. Wśród tej młodzieży możemy spotkać także bardzo wiele harcerek i harcerzy, którzy żywo angażują się w działania marszowe.

Druhny i druhowie brali w Marszu czynny udział poprzez pomoc w rozdawaniu uczestnikom flag oraz wiatraczków dla najmłodszych.