hm. Robert Kowalski

Urodzony w Warszawie. Absolwent Zarządzania i Marketingu w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Tematem jego pracy magisterskiej było Motywowanie w organizacjach pozarządowych na przykładzie ZHR. Zawodowo zajmuje się konsultingiem. Mąż Katarzyny,  tata Marysi, Basi, Małgosi i Tosi.

hm. Robert Kowalski

O SOBIE

Znam się na budowaniu zespołów. Od lat zajmuję się programami transformacji biznesowej poczynając od budowania strategii poprzez prowadzenie projektów wdrożeniowych kończąc na prowadzeniu konkretnych warsztatów i szkoleń.

Braterstwo to dla mnie współpraca z osobami których nie znam, tak jakby byli moimi wieloletnimi przyjaciółmi.

Moim najbardziej „oswojonym” miejscem jest kanapa w dużym pokoju.

W wolnych chwilach… A co to jest wolna chwila? 🙂

Największą satysfakcję sprawia mi obserwowanie, gdy ludzie wokół mnie się rozwijają. Jestem wtedy naprawdę szczęśliwy.

Od 2 lat biegam i jeżdżę na rolkach. Dużo czasu spędzam w samochodzie, dlatego słucham dużej ilości audiobooków.

HARCERSKA DROGA:

• w harcerskie szeregi wstąpił w szkole podstawowej nr 204 – 141 Warszawska Drużyna Harcerzy (ZHP)
  • w liceum należał do 2 Warszawskiej Drużyny Wędrowników
  • już jako instruktor, założył i prowadził 337 Warszawską Drużynę Wędrowników „Wilki”
  • był hufcowym Warszawskiego Hufca Harcerzy „Klucz”
  • pełnił funkcję wicekomendanta Mazowieckiej Chorągwi Harcerzy
  • przez 4 lata przewodniczący Kapituły Harcerza Rzeczypospolitej w Mazowieckiej Chorągwi Harcerzy
  • był szefem Centralnej Szkoły Instruktorskiej
  • był członkiem Naczelnictwa i Sekretarzem Generalnym
  • w minionych dwóch kadencjach członek Komisji Harcmistrzowskiej oraz Komendant Warsztatów Harcmistrzowskich „Znaki Czasu”
  • od 7 lat jest pełnomocnikiem Naczelnictwa do spraw ubezpieczeń
  • 18 kwietnia 2015 roku, na Zjeździe Strategicznym ZHR w Poznaniu, Rada Naczelna wybrała hm. Roberta Kowalskiego na funkcję Naczelnika Harcerzy