Bożonarodzeniowe życzenia od Protektora Harcerstwa Prezydenta Andrzeja Dudy

Na spotkaniu opłatkowym z przedstawicielami organizacji harcerskich Prezydent Andrzej Duda przekazał wszystkim harcerkom i harcerzom w Polsce i poza jej granicami świąteczne życzenia.zyczenia
W spotkaniu w Pałacu Prezydenckim towarzyszącym przekazaniu Betlejemskiego Światła Pokoju Protektorowi Harcerstwa i jego małżonce uczestniczyły organizacje takie jak ZHP, Skauci Europy, Stowarzyszenie Harcerskie, Leśna Szkółka i Royal Rangers Polska.

mms_img-987937770

Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej był reprezentowany przez Kapelana Naczelnego hm. Roberta Mogiełkę i Sekretarza Generalnego hm. Wiesława Turzańskiego oraz delegacji Wrocławskiego Szczepu Harcerek i Harcerzy „Leśni”.

pp światełko

Była to okazja do przekazania Prezydentowi Andrzejowi Dudzie i Jego Małżonce oraz wielu naszym przyjaciołom w braterstwie, życzeń świątecznych od Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej.PP światełko1

Symbol pokoju jakim stało się Światło zapalone w betlejemskiej grocie narodzenia Chrystusa dotarło do Polski z Wiednia po raz pierwszy w grudniu 1989 roku.mms_img597897286

Było to możliwe dzięki staraniom harcerek i harcerzy z ZHP rok założenia 1918 (później współtworzących ZHR), spotykających się w krakowskim kościele św. Idziego. W następnych latach do 1993 roku była to symboliczna wspólna akcja łącząca wysiłki kilku organizacji harcerskich.

światełko1

światełko